Promocje i artykuły
  • Odporniejszy surowiec (Kurier Drzewny)

    Drewno po suszeniu wysokotemperaturowym można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Wewnątrz nadaje się doskonale na meble (...), w przypadku zastosowań zewnętrznych można stosować jako okładzinę, meble ogrodowe, elementy okien, czy żaluzje.

Usługi

Świadczymy usługi w zakresie:


-Impregnacji ciśnieniowej oraz  zanurzeniowej
W metodzie próżniowo-ciśnieniowej środek chroniący drewno głęboko i dokładnie wnika w głąb drewna. W rzeczywistości przenika w całości tylko elementy o niewielkich przekrojach i niektórych (nie zawierających twardzieli) gatunków drzew. W przypadku sosny i świerku nasycona zostaje część bielasta, czyli zewnętrzna warstwa drewna. Część twardzielowa (wewnętrzna) nie poddaje się impregnacji. Mimo tego impregnacja wgłębna zabezpiecza dostatecznie zarówno drewno na konstrukcje budowlane, jak i stosowane na zewnątrz, także mające kontakt z gruntem (np. architekturę ogrodową).
Drewno wkładamy do komory hermetycznej. Zamykamy wieko autoklawu i uszczelniamy  uszczelką hydrauliczną w celu wypompowania powietrza z wnętrza komory autoklawu pompą próżniową. W tym momencie poddajemy drewno wysokiemu podciśnieniu i zalewamy całą komorę autoklawu środkiem impregnującym, następnie wkład poddajemy szybko wytworzonemu nadciśnieniu do około 1 MPa.  Końcowym etapem jest wytworzenie podciśnienia w celu osuszenia drewna z nadmiaru impregnatu, który utrwala się w drewnie i pozostaje tam w stanie niewymywalnym.
 Cały proces jest ściśle kontrolowany pod względem ciśnienia, temperatury  i   stężenia impregnatu.
Zalety impregnacji próżniowo ciśnieniowej -  zwiększona trwałość surowca przy relatywnie niewiele wyższej cenie materiału w stosunku do tradycyjnych metod. Biorąc pod uwagę koszt całkowity budowy dachu i nakład pracy jaki jest z tym związany oraz to, że drewno jest praktycznie niezniszczalne, gwarancja i pewność jaką mamy po impregnacji próżniowo ciśnieniowej jest z pewnością opłacalna.

-Suszenie drewna systemem konwekcyjnym
Szuszenie drewna jest procesem służącym do cylkicznego suszenia tarcicy na zasadzie wytworzenia różnicy cząstkowych ciśnień wilgoci zawartej w wewnętrznych warstwach tarcicy oraz na jej powierzchni. Stan ten jest osiągany za pośrednictwem konwekcyjnego przenikania ciepła z medium słuszącego do suszonego materiału, przy czym ogrzanie suszącego medium i jego ciągła cyrkulacja są osiągane za pośrednictwem instalacji wymienników ciepła i wentylatorów cyrkulacyjnych w pomieszczeniu suszarni. Regulacja różnicy ciśnień jest prowadzona za pomocą regulacji temperatury oraz wilgotności suszącego powietrza w komorze. Jest to możliwe dzięki układowi serwozaworów i serwosilników regulacyjnych w urządzeniu grzewczym, zawilżającym i powietrznym komór suszących. Proces suszenia podzielony jest na cztery podstawowe fazy:

  • ogrzewanie
  • suszenie
  • zabiegi końcowe (złagodzenie, egalizacja)
  • ochłodzenie


Poszczególne przepisy technologiczne są inne dla każdego gatunku drewna oraz dla każdego wymiaru suszonej tarcicy.
   
-Ostrzenie narzędzi
Wykonujemy ostrzenie narzędzi do obróbki drewna:

  • pił taśmowych;
  • frezów
  • wierteł przelotowych, nieprzelotowych
  • pił  diamentowych
  • i innych...